Lábán Díj, Halász Péter Díj – Gratulálunk!

Gratulálunk a két 2020-as alternatív előadóművészeti díj nomináltjainak és nyerteseinek, köztük azoknak akik a Budapest Tánciskolában végeztek.

Lábán Rudolf-díjra nomináltak 2020-ban:

  • Collective Dope / Jenna Jalonen: BEAT – ’I just wish to feel you’

Alkotó-előadók: Jenna Jalonen, Jonas Garrido Verwert / Élőzenei kompozíció: Adrian Newgent / Fény: Mervel Miklós / Nominált alkotók: Jenna Jalonen, Jonas Garrido Verwerft

  • Cuhorka Emese – Molnár Csaba: Mestermunka

Alkotó-előadók: Cuhorka Emese, Molnár Csaba / Zeneszerző: Gryllus Ábris / Fény: Dézsi Kata / Jelmez, kellék: Vass Csenge / Nominált alkotók: Cuhorka Emese, Molnár Csaba

  • Dömötör Judit: CHNGNG

Alkotó: Dömötör Judit / Előadók: Dömötör Judit és Stampy / Hang: Bolcsó Bálint / Fény: Major Mátyás / Nominált alkotó: Dömötör Judit

  • HODWORKS: Délibáb

Koreográfus: Hód Adrienn / Alkotótársak és előadók: Cuhorka Emese, Jenna Jalonen, Molnár Csaba, Horváth Máté, Jessica Simet, Vakulya Zoltán / Zene: Gryllus Ábris / Dramaturg: Szabó-Székely Ármin / Fény: Mervel Miklós / Jelmez, kellék: Vass Csenge / Nominált alkotó: Hód Adrienn

  • Somló Dávid: Drift

Koncepció, kompozíció, koreográfia: Somló Dávid / Előadók: Barna Nóra, Bitó Katalin, Meggie Blankschyn, Halom Emma, Yrsa Heijkenskjöld, Klausz Veronika, Kozma Zsófi, Anita Kuroljova, Matisz Viktória, Molnár D. Márk, Pintér Nikoletta, Szász Zsófia, Székely Rozália, Valovics Ágnes, Vígh Dorottya / Nominált alkotó: Somló Dávid

  • Vadas Zsófia Tamara – Gryllus Ábris – Tóth Márton Emil: Nibiru

Alkotók: Vadas Zsófia Tamara, Gryllus Ábris, Tóth Márton Emil / Alkotó-előadók: Bellai Zelma, Czakó Anita, Detrekői Míra, Gálhidy Gizella, Havas Éva, Hegedűs Borbála, Helyei Rozi, Kozma Veronika, Lengyel Julcsi, Molnár Léna, Néda Írisz, Orbán Hanna, Őri Juli, Pongrácz Villő, Szabó Maja, Varga-Blaskó Léna, Varga Léda / Dramaturg: Zsigó Anna / Kosztüm: Marcio Kerber Canabarro / Fény: Dézsi Kata / Nominált alkotók: Vadas Zsófia Tamara, Gryllus Ábris, Tóth Márton Emil

Halász Péter-díjra nominált produkciók 2020-ban:

  • Mesebolt Bábszínház – Kőszegi Várszínház: A BOLDOG HERCEG

Oscar Wilde műve alapján írta és rendezte: Jeles András / Zeneszerző: Szőke Szabolcs / Báb- és jelmeztervező: Bánki Róza / Díszlettervező: Perovics Zoltán / Szereplők: Császár Erika, Fritz Attila, Gyurkovics Zsófia, Janicsek Péter m. v., Kosznovszky Márton, Kovács Bálint, Kőmíves Csongor, Lukin Zsuzsanna m. v., Szőke Szabolcs m. v., Varga Bori

  • I I T T H H O O N N

Alkotók: Somló Dávid és Vass Imre

  • K2 Színház: KARNEVÁL

Írta: Hamvas Béla / Rendezte: Benkó Bence, Fábián Péter / Dramaturg: Fábián Péter, Benkó Bence / Zene: Benkó Bence / Díszlet: Szakács Ferenc / Jelmez: Horváth Jenny / Játsszák: Domokos Zsolt, Borsányi Dániel, Gyöngy Zsuzsa, Horváth Szabolcs m.v., Király Dániel, Piti Emőke, Törő Gergely Zsolt m. v.

  • Örkény Színház: KERTÉSZ UTCAI SHAXPEARE-MOSÓ

William Shakespeare Rómeó és Júlia című drámája, Závada Péter átirata és a társulat improvizációi alapján / Rendezte: Bodó Viktor / Szöveg: Závada Péter / Dramaturg: Gábor Sára, Turai Tamás / Díszlet: Schnábel Zita / Jelmez: Nagy Fruzsina / Világítás: Bányai Tamás / Zene: Keresztes Gábor, Kákonyi Árpád / Sound design: Keresztes Gábor / Mozgás: Duda Éva / Szereplők: Máthé Zsolt, Jéger Zsombor, Dóra Béla, Nagy Zsolt, Polgár Csaba, Hámori Gabriella, Csuja Imre, Gálffi László, Felhőfi-Kiss László m.v., Takács Nóra Diána, Vajda Milán, Ficza István, Novkov Máté, Csákányi Eszter, Mácsai Pál, Kákonyi Árpád, Kókai Tünde, Patkós Márton

  • KŐ-KŐ-KŐ

Alkotó: Cserne Klára

  • ÖRÖK SZÁNDÉKMEZŐ HANGOLÁS

Koncepció: Igor és Ivan Buharov / Dramaturgiai tanácsadó: Erdődi Katalin / Vizuál: Kaos Camping / Zene: Gentry Sultan zenekar / Technikai munkatárs: Blaha Tamás, Bakai Bence / Produkciós vezető: Árva Judit, Hegyi Dóra / Produkció: steirischer herbst (Graz), tranzit.hu (Budapest) / Szereplők: Fátyol Hermina, Hajdu Szabolcs, Hevesi Nándor, Horváth László, Kovács Gergely, Monhor Viktória, Paizs Miklós, Réti Iringó, Szeredi Csaba, Szilágyi Kornél, Szolnoki József, Török-Illyés Orsolya, Vasas Művészegyüttes Alapítvány – Vass Lajos Kórus, Vándor Csaba, Vereb Szabolcs

Kihirdették az idei Lábán Rudolf- és Halász Péter-díj jelöltjeit

Közülük nálunk végzett:
Cuhorka Emese, Dömötör Judit, Hód Adrienn, Molnár Csaba, Vadas Zsófia Tamara, Vass Imre,
Somló Dávid produkciójában közreműködtek hallgatóink: Bitó Katalin, Meggie Blankschyn, Halom Emma, Yrsa Heijkenskjöld, Klausz Veronika, Anita Kuroljova, Szász Zsófia, Vígh Dorottya
A 2019-es Ú.T. program támogatásában részesült Cserne Klára és Somló Dávid

Nekik és a többieknek is gratulálunk.